facebook
:
IMG_2457
blank
ירושלים ההיקפית >

מסלולי שלג בירושלים ובגוש עציון

חזרה
תצפית שלג בירושלים - מרפסת התצפית בהר הצופים

תצפית שלג בירושלים - מרפסת התצפית בהר הצופים.
תצפית הר הצופים היא אחת המרשימות בירושלים, ולאורך דורות השקיפו ממנה אל העיר מכיוון צפון. בימי שיא החורף בהם יורד השלג בירושלים וצובע אותה בלבן בוהק הופכת תצפית זו למרגשת ומהנה במיוחד. השילוב עם המסעדה שממוקמת למרגלות מרפסת התצפית, הופכים את הבילוי במקום ביום "חג השלג" לחוויה מהנה וקסומה. מתוך הסיור "תשעה קבין של יופי - בין נקודות תצפית ייחודיות על ירושלים", מסלול מספר 34 בסדרת "לכל אחד ירושלים" – 50 מסלולי סיור בירושלים.

תצפית שלג בירושלים - מצפה רחבעם בהר הזיתים

תצפית שלג בירושלים - מצפה רחבעם בהר הזיתים - רכס הר הזיתים נישא מעל ירושלים וצופה עליה ממזרח. תצפית רחבעם נותנת מבט רחב וייחודי אל עבר העיר העתיקה של ירושלים ומאחוריה העיר המודרנית, המערבית. על מנת להעניק לביקור בירושלים ערך מיוחד, במיוחד ביום של שלג ובימים שאחריו, מומלץ להגיע לתצפית ממזרח והתצפית ממצפה רחבעם היא העדיפה מכולן. נביט על שיפולי ההר העמוס במצבות המכוסות במעטה לבן ועל הר הבית שבמרכזו כיפת הזהב. נשלים סיבוב רחב של מבט על כיפותיה של העיר, על צריחי המסגדים שבה ועל מגדלי הפעמונים של הכנסיות הממלאות אותה. איים של לבן מכסים את כיפות העיר ומשווים לה מראה מיוחד.
המסלול הוא תוספת לסדרת ספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולי סיור בירושלים", להזמנת הסדרה לחץ/י כאן.

תצפית שלג בירושלים - גשר הסינימטק

תצפית שלג בירושלים, גשר הסינימטק - גשר הסינימטק בירושלים מיועד להולכי רגל החוצים את דרך חברון מכיוון מרכז מורשת בגין אל הסינימטק. ביום של שלג מומלץ להגיע אל הגשר ולצפות בגיא בן הינום שלמרגלותיו, גגות בניין הסנימטק שבשיפוליו ובריכת הסולטן. אך בעיקר שווה להרים את המבט לכיוון חומות העיר העתיקה, מגדל דוד והר ציון. מהר ציון משקיף עלינו הקיסר הגרמני וליהלם השני מראש מגדל הפעמונים של כנסיית הדורמציון. המסלול הוא תוספת לסדרת ספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולי סיור בירושלים", להזמנת הסדרה לחץ/י כאן.

תצפית שלג בירושלים - מרפסת התצפית בבית מיח

תצפית שלג בירושלים - מרפסת התצפית בבית מיח"א באבו תורשכונת אבו תור מלאה בנקודות תצפית נהדרות ובסמטאות ציוריות. בימים בהם יורד שלג בירושלים מתאים להגיע  למרפסת הגג של בית מיח"א בחלק הצפוני של השכונה, וליהנות מתצפית מרשימה ומרגשת על גיא בן הינום, הר ציון והעיר העתיקה שבמרכזה הר הבית ועל ההרים שמסביב הן בצד המזרחי והן בצד המערבי של העיר המכוסה בלבן.
המסלול מתוך הסיור "מעורב ירושלמי" - בין שכונת אבו תור לארמון נציב, מסלול מספר 43 בסדרת "לכל אחד ירושלים" – 50 מסלולי סיור

תצפית שלג בירושלים - מצפה יאיר ברמת רחל

תצפית שלג בירושלים - מצפה יאיר ברמת רחלקיבוץ רמת רחל שוכן על רמה נישאה שמשקיפה על ירושלים מדרום. במצפה יאיר היפהפה שהוקם על ידי משפחתו וחבריו של יאיר אנג'ל ז"ל, בן הקיבוץ, שנהרג בתאונת אימונים בשייטת 13. נהנה מהנוף המרהיב בימים בהם יורד השלג על ירושלים  ונספר את סיפורו המיוחד. מתוך הסיור "אי פסטורלי בקצה הי-ם" – בית ספרותי וקיבוץ עירוני בדרום ירושלים, מסלול מספר 44 בסדרת "לכל אחד ירושלים" – 50 מסלולי סיור בירושלים.

תצפית שלג בירושלים - מנזר מר אליאס ושיפולי רמת רחל

תצפית שלג בירושלים - מנזר מר אליאס ושיפולי רמת רחל - הדרך המובילה מבית לחם לירושלים עוברת בכביש מרכזי הוא "דרך חברון". קרוב לקצה הדרומי של הדרך בולט על הגבעה מבנה מנזר מר אליאס, מנזר המשמש כנקודה מרכזית לביקורי צליינים בדרכם מבית לחם, מקום הולדותו של יש, אל ירושלים. בצדו הצפוני של המנזר גולש מורד רחב שמפריד בין הגבעה עליה ממוקם המנזר, גבעת הארבעה ,לבין גבעה צפונית יותר עליה ממוקם קיבוץ רמת רחל. ביום שלג חגיגי ובימים הבאים אחר כך מכוסים המדרון, מטע הזיתים שבתוכו והגבעות משני הצדדים בשלג ובוהקים בלבן. הרקע של ספר המדבר ממזרח מוסיף למראה המיוחד גם כך.
המסלול הוא תוספת לסדרת ספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולי סיור בירושלים", להזמנת הסדרה לחץ/י כאן.

תצפית שלג בירושלים -  עין כרם, צריחי מנזר גורני, עמק שורק ומאגר בית זית

תצפית שלג בירושלים -  עין כרם, צריחי מנזר גורני, עמק שורק ומאגר בית זית - בפאתי דרום מערב ירושלים, בלב שטח מיוער וירוק בדרך כלל אך בוהק בלבן בימים בהם השלג מכסה את ירושלים, שוכנת השכונה הציורית עין כרם. בשביל הטיילת המיוחדת בה נלך בולטים צריחיה הזהובים של כנסיית גורני המכונה גם "מוסקוביה" בגלל הדמיון שלה לכנסיות במוסקבה. נהנה גם מהמבט על העמק הרחב, עמק שורק שמכוסה לבן ובמרכזו מאגר בית זית שמלא בדרך כלל בימי שיא החורף והסכר שבקצהו. תוך כדי ההליכה בשביל הטיילת נביט ימינה ונרגיש כאילו אנו מעל לאחד מהכפריים הציורים בלב הרי האלפיים באירופה.
המסלול הוא תוספת לסדרת ספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולי סיור בירושלים", להזמנת הסדרה לחץ/י כאן.

תצפית שלג בירושלים - מגבעת משואה אל רכס לבן ועמק רפאים

תצפית שלג בירושלים - מגבעת משואה אל רכס לבן ועמק רפאים - שכונת גבעת משואה נבנתה בראש רכס לבן, אחד מרכסי ההרים הדרומיים היוצאים כאצבעות כף יד מירושלים מערבה. נרד אל שטח בתולי שטרם נבנה, בין השכונות קריית מנחם וגבעת משואה ונשקיף על שיפולי הרכס הצבועים בלבן.  נביט על המורד הלבן ברכס שבכל ימות השנה נקרא רכס לבן, נביט אל עמק רפאים החוצה למטה ועל הרכס הדרומי שממול הוא רכס הוואלג'ה. המראה נדיר ביופיו בכל ימות השנה, אך במיוחד בשיא החורף, באותם ימים נדירים שהשלג יורד ומכסה את הקרקע בלבן ובימים שלאחר השלג.
המסלול הוא תוספת לסדרת ספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולי סיור בירושלים", להזמנת הסדרה לחץ/י כאן.

שלג בבריכת המעיין עין אל חניה

שלג בבריכת המעיין עין אל חניה - עין אלחניה הוא אחד המעיינות השופעים ביותר בהרי ירושלים. נביעת מעיין ממלאת בריכה ענקית, יפה במיוחד בימי חג השלג בירושלים. באותם ימי שלג מתכסים ההרים מסביב במעטה לבן, נחל רפאים שבמורד זורם בעוצמה, והביקור בבריכת המעיין מומלץ במיוחד. לאמיצים מבין מטיילי השלג אנו ממליצים להיכנס למים הקרים ולהרגיש כי דווקא בתוך המים נעים יותר מאשר האוויר הקר של ירושלים.
למסלול אנו מצרפים קישורים לאלבומי תמונות שצולמו בשלג ולסרטונים שמציגים את המקום.המסלול מתוך סדרת הספרים 365 מעיינות ומקורות מים, הסדרה החדשה בת 3 כרכים

תצפית שלג בירושלים - תצפית פנורמית משכונת גילה על ירושלים הלבנה

תצפית שלג בירושלים - תצפית פנורמית משכונת גילה על ירושלים הלבנה - אם מעוניינים לצפות על ירושלים הלבושה בלבן בפנורמה רחבה ולהרגיש את כל מערבה של ירושלים המודרנית כמו על כף היד, עולים לשכונת גילה. בגילה, השכונה הדרומית של העיר מגיעים אל מורד רחוב יפה רום ואל מצפה רותם הממוקם בשיא הגובה של השכונה. אלו המקומות בהם המראה מרשים בכל קנה מידה, מדגיש את הטופוגרפיה הייחודית של ירושלים ונותן אפשרות "לנשום" את יופייה של העיר מכיוון דרום.
המסלול הוא תוספת לסדרת ספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולי סיור בירושלים", להזמנת הסדרה לחץ/י כאן.

טיול שלג ברכב שטח על דרך האבות

טיול שלג ברכב שטח על דרך האבות - דרך האבות, אחת הדרכים העתיקות והחשובות בארץ ישראל, חצתה את הארץ מדרום לצפון, ועברה על שדרת ההר המרכזית של הארץ. מסלול הטיול בשלג לוקח אותנו למקטע קצר על דרך האבות, בין עץ האלון הבודד סמוך לאלון שבות לכיוון היישוב נווה דניאל. באירוע בו נערם השלג באזור הרי יהודה וירושלים משמש מקטע שביל זה לאחד המקטעים הנוחים יחסית לנסיעה ברכב שטח ולטיול שלג מושלם. יחד עם זאת מכיוון שמדובר בשביל עפר מחייבת הנסיעה מיומנות נהיגת שטח גבוהה ורכב שטח כבד.
המסלול הוא תוספת לסדרת ספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולי סיור בירושלים", להזמנת הסדרה לחץ/י כאן.

סיורים בירושלים: אל תצפיות ומשחקים בירושלים המושלגת

אל תצפיות ומשחקים בירושלים המושלגת - ירושלים, העיר הבולטת ביופיה הייחודי בכל ימות השנה, משלבת בימות השלג את חוויית הנופים המיוחדים שבה עם שעשועים ומשחקי שלג. יציאה לשלג הירושלמי שיורד רגוע ושליו על העיר אחת לשנה או יותר, משלב קבוצה של תצפיות על נופי העיר המיוחדים כשהם עטופים בלבן. מסלול זה לוקח אותנו לנסיעה בדילוגים באתרים שונים בעיר וסביבה, ומעניק לנו חוויית חורף ירושלמי ייחודית. המסלול הוא תוספת לסדרת ספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולי סיור בירושלים", להזמנת הסדרה לחץ/י כאן.

Map