facebook
:
sdarot_kaiz_18_ribua
blank
סיורו של ערן גל-אור | טל' נייד: 050-4000026

ערן מציע לנו לחוות את כניסת השבת בירושלים בדרכים שונות, ומציג בפנינו עשר אפשרויות מרגשות ומעניינות להשתתף בקבלת השבת בירושלים.

סיפור אישי – הבית השני שלי בירושלים:

מפי מעין גלנדאור, קרובת משפחתם של ערן ודוד

"כי ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים" (ישעיהו נ"ו, ז). פסוק זה מבטא יותר מכל את תחושותיי על קהילת 'ואני תפילה'. בכל פעם שאנחנו נמצאים בשבת בירושלים, אני מנסה להגיע לקבלת השבת של הקהילה המיוחדת הזו, שהפכה להיות הבית השני שלי בירושלים.

קרא עוד

קבלות שבת בירושלים... לכה דודי לקראת כלה - בין קבלות השבת המיוחדות ביותר בירושלים

חזרה
סיורו של ערן גל-אור | טל' נייד: 050-4000026. ערן מציע לנו עשר אפשרויות מרגשות ומעניינות לחוות את קבלת השבת בירושלים

קבלות שבת בירושלים - ערב שבת בירושלים הוא זמן קסום ומיוחד. אור נוגה מאיר את הבתים, תנועת המכוניות ברחובות פוחתת, ואווירה של קדושה מרחפת באוויר. בסיור זה נגלה את פניה המיוחדות של קבלת השבת בירושלים. הסיור בנוי באופן שונה מהרגיל - זהו אינו סיור רציף בו הולכים ממקום למקום, אלא מקבץ של אפשרויות מגוונות לקבל את השבת בירושלים. עשרת קבלות השבת שבחרנו הן המיוחדות והחוויתיות ביותר שמתקיימות בעיר: קבלת שבת מוסיקלית במתחם התחנה הראשונה, שנערכת עוד לפני כניסת השבת; קבלות שבת קהילתיות בהן אפשר להכיר אוכלוסיות מגוונות; תפילות שמחות ומלאות אנרגיה לצד תפילות מלאות רוח; תפילות שמתקיימות בבתי כנסת מפוארים לצד כאלה שנערכות באולמות פשוטים של בתי ספר ומרכזים קהילתיים. בכל אחד מהאירועים נפגוש קהילה מזרם אחר, ובחלקן נגלה חיבורים מרגשים בין קבוצות שונות שמתגוררות בירושלים - ספרדים ואשכנזים, סורים ואיטלקים, חסידים, רפורמים וקונסרביטיבים. כל אחד מוזמן לבחור את התפילה שמתאימה לו, ולחוות את כניסת השבת בירושלים באופן שונה ומרגש. המסלול הוא חלק מסדרת ספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולי סיור בירושלים", להזמנת הסדרה לחץ/י כאן.


מים
מים
תצפיות
תצפיות
מדבר
מדבר
ירוק
ירוק
פריחה
פריחה
מערות
מערות
עתיקות
עתיקות
אתגרי
אתגרי
עירוני
עירוני
קבלות שבת בירושלים... לכה דודי לקראת כלה - בין קבלות השבת המיוחדות ביותר בירושלים
מבנה הסיור מבנה הסיור: הסיור מציע אפשרויות שונות ומיוחדות לקבל את השבת בירושלים. בשונה מסיורים אחרים, הוא לא מיועד להליכה רציפה בין המקומות, אלא לביקור בכל אחד מהם בנפרד.   אופי הסיור אופי הסיור: מתאים לקבוצות קטנות, לחובבי מסורת יהודית ולזוגות. חלק מבתי הכנסת מתאימים גם לביקור של קבוצות גדולות.   אורך הסיור אורך הסיור: בדרך כלל דקות ספורות של הליכה אל בית הכנסת ובחזרה ממנו.   משך הסיור משך הסיור: בין שעה לשעתיים, תלוי באיזו קבלת שבת תשתתפו.   שעות וימים מומלצים שעות וימים מומלצים: יום שישי אחר הצהרים, בדרך כלל זמן קצר אחרי כניסת השבת, אך במקרים מסוימים גם לפניה. השעות המדויקות משתנות מבית כנסת אחד למשנהו, ומפורטות במידע השימושי ובגוף הסיור.   לתשומת לבכם לתשומת לבכם: מומלץ לבדוק את שעת התפילה המדויקת מראש. חשוב לזכור שבירושלים אין תחבורה ציבורית בשבת, ולכן צריך להגיע לאזור בית הכנסת ברגל או ברכב פרטי.   ציוד מיוחד ציוד מיוחד: לבוש צנוע, כיסוי ראש לגברים.  
הוסף למסלולים המועדפים שלי
map
דרגת קושי
דרגת קושי
קלה.
משך הטיול
משך הטיול
בין שעה לשעתיים.
אורך המסלול
אורך המסלול
בדרך כלל דקות ספורות של הליכה.
עונה מומלצת
עונה מומלצת
אביב, קיץ, סתיו וחורף.
סוג המסלול
סוג המסלול
הלוך - חזור.
רחצה במים
רחצה במים
אין.
חדשות
חדשות
המלצות 31.1.2019 - לאן נטייל בדרום האדום? 31.01.2019 איפה יש עומס כלניות?
ביער רוחמה, בשמורת גברעם, באור הנר, ביער שוקדה ובבאר מרווה
המלצה 27.1.2019 - הפריחה השנה משמעותית במיוחד. 10 ימי השמש לאחר הגשמים הפריחו את השדות. המראה משגע וריח הפריחה חזק ומרגש. לכניסה לדיווחים המעודכנים 27.01.2019
המלצה 27.1.2019 - בעין כרם - הכפר האירופאי שבין ההרים נמצא בוסתן ומעיין, עצי שקד בפריחה מרשימה, אמנות כפרית, כנסיות ומנזרים, נוף ואווירה שאין שני לה 27.01.2019
המלצה 17.1.2019 - רמות מנשה... נחלים, מעיינות ואגמים נסתרים, בין גבעות רמות מנשה 17.01.2019
המלצה 11.1.2019 - עין חרמון, המקום היפה ביותר בארץ ממנו ניתן לצפות על החרמון המושלג 11.01.2019
המלצה 8.1.2019 - מפלים עוצמתיים ברמת הגולן ובגליל העליון 08.01.2019 כל נחלי הגולן והגליל שופעים במים, מפלי המים שוצפים כולל מפלי פרוד.
עדכונים חמים על הסיורים המודרכים 03.01.2017

רוצה לקבל מידע חם על הסיורים
שאנו מדריכים מידי שבוע בירושלים?


שלח/י הודעת ווטסאפ למספר 054-2406657
ובה שמך המלא לצד המילים:
מעוניין/ת להצטרף לרשימת המסיירים.
אנו נחזור אליך ונשלים את תהליך ההרשמה
(כמובן ללא כל עלות). 


**חברות ברשימה בווטסאפ מקנה הנחה קבועה ברכישת כרטיסים לסיורים.
**הודעות נשלחות פעם/פעמיים בשבוע, ובהן אך ורק מידע אודות סיורים שאנו מדריכים בירושלים.