החזון שלנו

מסלולים > להתאהב בארץ מחדש היא חברה בעלת רעיון חברתי וחינוכי, המשמשת מזה שנים כראש חץ בהובלת שינוי תפיסתי בתרבות הטיולים בישראל. מסלולים שמה לה למטרה לחשוף בפני אזרחי ישראל את יופייה הנסתר של הארץ, לחזק את תחושת השייכות למולדת ולמדינה, וליצור דורות חדשים של מטיילים.

מסלולים הוקמה בשנת 2006 על ידי דוד וערן גל-אור, אב ובנו, מטיילים מנוסים ואוהבי הארץ. כממשיכת דרכם של מטיילים ותיקים בארצנו, שואפת מסלולים מאז ועד היום לחבר את אזרחי ישראל לטבע הנפלא שמסביב, להדק את הקשר שנחלש לאדמה, ולפתח מודעות לטיול עצמאי ומעמיק, הנוגע בכל רובדי האישיות ומעצב את הזהות.

באמצעות הריגוש שבטיול ותחושת ההתאהבות בארץ, משיבה מסלולים ערכים שהלכו ונשחקו: בילוי משפחתי בחיק הטבע, אהבת הארץ והמולדת דרך הרגליים, אכפתיות לסביבה ולאחר, ונועם הליכות.

הסיפור שלנו

אנו, דוד וערן גל-אור, אב ובן, מטיילים יחד ולחוד בארץ ובעולם. את מסלולים הקמנו יחד בשנת 2006. דוד, בעל תארים אקדמיים במנהל עסקים ומומחיות בשיווק, היה לאחר פרישה מ-20 שנות ניהול במשרות בכירות בחברות מובילות במשק, וכן מורה דרך וטייל בלב ובנשמה. ערן היה בוגר מכינה קדם צבאית למנהיגות שסיים שירות צבאי משמעותי, וגם הוא מורה דרך וטייל בכל רמ”ח אבריו.

לאורך השנים טיילנו כמשפחה במסלולים בארץ ובעולם. את מסלולי הטיול תיעדנו בתמונות ובאלבומים והדרכנו חברים רבים ובני משפחה שיצאו לטייל והלכו בעקבותינו. החלום לטייל במסלולים בארץ, ללכת בשביליה ולהכיר אותה לאורכה ולרוחבה, לתעד את המסע ולשתף ציבור גדול ורחב בחוויה, בער בנו כבר שנים רבות. בחודש ספטמבר 2006 התחלנו במסע בשבילי הארץ ובמסלולי טיול בה, מחרמון ועד אילת.

חווית הטיול במשותף הייתה אחת המשמעותיות ביותר בחיינו. הטיול, ההליכה יחדיו בדרכיה של הארץ, החיבור החזק לאדמה, החיבור הנפלא שבינינו וההיכרות העמוקה אחד את השני הביאו אותנו, בכל בוקר של טיול, להתאהב בארץ מחדש. מאז אנחנו מטיילים, יחד ולחוד, ללא הפסקה. מגיעים לכל מעיין ובריכה, מבקרים במסלולים חדשים בארץ, מצלמים, מתעדים, כותבים ומפרסמים את המסלולים בספרי טיולים, באתר האינטרנט ובאפליקציה. אנחנו מאמינים שכפי שאנחנו נתרמים מכל טיול בטבע ומכל סיור עירוני, וכפי שאנחנו זוכים להרגיש את החיבור המיוחד לארץ – כך כל מי שיבחר ללכת בעקבות המסלולים שלנו, יזכה לחוויה דומה – מעשירה, מהנה, משמעותית ובעלת ערך.

היתרונות שלנו

מורי דרך בעלי ניסיון עשיר

את מסלולים מובילים ערן ודוד גל-אור, טיילים מנוסים ומורי דרך ותיקים, בעלי ניסיון של עשרות שנים בכתיבה ובהובלת טיולים וסיורים. מסלולים הוציאה לאור עשרות ספרי טיולים שונים, ובעקבותיהם הלכו לטייל לאורך השנים מאות אלפי אנשים.

מקצועיות ואיכות ללא פשרות

מסלולי הטיול של מסלולים מפורטים ומדויקים במיוחד, וכולם נכתבו לאחר שערן ודוד טיילו בהם בעצמם, לרוב יותר מפעם אחת. הספרים, אתר האינטרנט והאפליקציה מעוצבים בצורה מקצועית שמאפשרת למטיילים חוויית שימוש נוחה, חווייתית ומהנה, וכל אלה יוצרים עבור המטיילים “סל כלים” נהדר לטיול עצמאי בישראל.

מגוון אדיר של מסלולי טיול וסיור

מסלולים מציעה למטיילים אלפי מסלולי טיול וסיור, המגוון הגדול ביותר שאפשר למצוא בישראל. המסלולים מגוונים מאוד, וכוללים בין השאר מעיינות ומסלולי מים, מסלולי הליכה מאתגרים, מסלולים למשפחות, סיורים עירוניים, טיולים בעקבות סיפורי התנ”ך, מסלולי פריחה, תצפיות ונקודות חן, ועוד ועוד

המלצות חמות שמייצרות תשוקה לצאת ולטייל

מסלולים מעדכנת את המטיילים במידע “חם” מהשטח, בהמלצות עדכניות לאן מומלץ לטייל בכל יום, שבוע או תקופה, וכן מקפידה לעדכן את המידע שקיים באפליקציה ובאתר על בסיס קבוע, מתוך דיווחים אמינים של מטיילים ומתוך טיולים שאנחנו עורכים בעצמנו כל הזמן.

מה אנחנו מציעים?

מסלולים שואפת להגיע לכמה שיותר מבתי האב בישראל, לעודד ולדחוף כל אחד ואחת מכם לצאת ולטייל עוד ועוד, ולחשוף בפניכם את יופייה הנסתר של הארץ. לשם כך, אנו מציעים שלושה מוצרים עיקריים:

מנויים

מנויים במסלולים יכולים לגלוש באופן חופשי במידע המקיף ביותר שקיים בארץ על אלפי מסלולים, להצטרף לקהילת חברי מסלולים, לערוך חיפוש מתקדם ולצפות בתוצאות על גבי מפה, ולקבל עוד ערכים מוספים הניתנים רק למנויים.

לכל אפשרויות המנויים

סדרות ספרים

סדרות הספרים של מסלולים נותנות את כל המידע והכלים, שמאפשרים לכל מי שמעוניין לצאת ולטייל באופן עצמאי. הספרים מתאימים לכל אחד ואחת, ובעזרתם תוכלו לגלות את יופייה הנסתר של הארץ, ולהתאהב בה בכל פעם מחדש.

לכל סדרות הספרים

סיורים מודרכים

מסלולים מציעה עשרות אפשרויות לסיורים מודרכים, בהדרכתו של ערן גל-אור. ניתן להצטרף לסיור שפתוח להרשמה לקהל הרחב, או להזמין סיור פרטי לקבוצה. הסיורים מתקיימים בירושלים, בהרי יהודה ובמדבר יהודה.

לכל הסיורים המודרכים
בחר/י מוצר